Obrázek8
Obrázek9
Obrázek10
Jsme internetový obchod - zásilková služba, nemáme kamenný obchod. Výdej zboží na adrese skladu v Horních Počernicích (Xaverov) je možný, po zaslání objednávky a obdrženém avízu o připravené zásilce!!!
Včelařské potřeby » Mezistěny

Mezistěny - SK 39*24 (370x215mm)

Doporučujeme
Mezistěny - SK 39*24 (370x215mm)
Voskové mezistěny na 39x24. Mezistěny pro rámkovou míru 39x24. Rozměr mezistěny je 370x215 mm
Popularita Popularita
Výrobce
Dostupnost Skladem
Záruka 24 měs.
Kód položky
Cena bez DPH 268,60 CZK
DPH 21 %
Cena s DPH 325,00 CZK
kg
  • Podrobný popis

Voskové mezistěny na 39x24. Mezistěny pro rámkovou míru 39x24. Rozměr mezistěny je 370x215 mm. Během výrobního postupu je vosk několikrát dezinfikován pro absolutní mikrobiální nezávadnost, jsou vyrobeny a předlisovány absolutně stejně, můžete si tak být jisti, že jich v 1 kg koupíte pokaždé stejné množství, což je přibližně 14 mezistěn. Většina včelařů je do rámku přidělává k horní loučce, protože si včely snadněji dostaví spodní mezeru, boční mezery se na obou stranách zachovávají stejně velké, tedy 1 až 2 mm.

Země původu: Slovensko

Základní parametry :

Včelí vosk určený pro výrobu mezistěnek splňuje podmínky ITN 001 (Včelí vosk přírodní), platných norem EU a ostatních evropských států. Pro výrobu dále platí ITN 002 přičemž výrobce uplatňujeme následující upřesnění:

včelí vosk musí splňovat požadavky Codex Alimentarius pro potraviny, které nejsou určeny pro přímý konzum, tj. obsah cizorodých látek a radioaktivita musí mít podlimitní hodnoty, nesmí obsahovat choroboplodné zárodky mikroorganismů způsobujících nemoce lidí.
nesmí obsahovat choroboplodné zárodky nebezpečných včelích nákaz
vosk pro výrobu mezistěnek musí být sterilizovaný teplem při teplotě 117 až 118 st. C° po dobu jedné hodiny
pro výrobu medzistienok se použije včelí vosk světle žluté barvy


Upozornění :

Včelí vosk je složitá látka, která sestává z několik desítek sloučenin, jeho hustota je silně závislá na teplotě. Přirozenou teplotou včelího vosku je cca 36 st. C°, na tuto teplotu ho včely "navrhli" pro výstavbu a udržování plástů. Znamená to, že se včelí vosk projevuje při jiných teplotách, než přirozených pro včely, jiným způsobem.

Při skladování včelího vosku a výrobků z něj se v průběhu jednoho až tří měsíců od výroby vytvoří na povrchu bílošedý povlak. Nazývá se "voskový květ", v některých zemích "cukr". Snižováním teploty se objem vosku zmenšuje a vzniklý vnitřní tlak vytlačuje na povrch tekuté složky. Po opětovném nahřátí se povlak ztratí - tekuté složky vosku se vrátí zpět do jeho struktury. Jde o přirozenou vlastnost pravého včelího vosku, která není na závadu.

Výrobky ze včelího vosku, například mezistěnky, jsou při teplotě nižší než 20 st. C° křehké a včelař s nimi nemůže pracovat. Z tohoto důvodu doporučujeme v chladném období ponechat celé balíky mezistěnek na 24 hodin v místnosti s pokojovou teplotou a až poté je zatavit do rámečků.